Služba za zapošljavanje SBK/KSB – Oglas

  • Rad na neodređeno vrijeme
  • Travnik

Na osnovu člana 13. Odluke o osnivanju Službe za zapošljavanje SBK/KSB („Službene novine SBK/KSB, broj: 02/02, 02/04, 16/04, 15/12, 12/15, 07/16, 13/16 i 07/24“), člana 14. i 14.a Statuta Službe za zapošljavanje  SBK/KSB („Službene novine SBK/KSB, broj: 05/02, 03/05, 09/13, 14/15, 03/17, 12/18, 02/21, 03/22 i 08/22), člana 3. Pravilnika o radu Službe za zapošljavanje SBK/KSB – prečišćen tekst, broj: 01-49-2648/19 od 02.12.2019. godine, člana 3. stav 2. Uredbe o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u SBK/KSB i Zaključaka Upravnog odbora broj: 01-02-02-35/24  od 08.04.2024. godine i broj: 01-02-02-48/24 od 04.07.2024. godine, direktor uz saglasnost zamjenika ravnatelja Službe za zapošljavanje SBK/KSB, raspisuje

K O N K U R S

za  prijem u radni odnos u Službu za zapošljavanje SBK/KSB

I

Službenik za javne nabvake na neodređeno vrijeme, uz ugovoreni probni rad u trajanju do 6 mjeseci, broj izvršitelja 1 (jedan).

Mjesto rada: Ured direktora i zamjenika ravnatelja Službe za zapošljavanje SBK/KSB u Travniku.

Uslovi: Stručna sprema: VSS, Vll/1 stepen, ekonomski ili pravni fakultet, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, koji se vrednuje sa najmanje 240 ECTS bodova ili drugog ili trćeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja ekonomske ili pravne struke; najmanje 1 godina radnog iskustva u struci.

Opis poslova: Učestvuje u koordiniranju aktivnosti vezanih za planiranje nabavki, provodi istraživanje tržišta, priprema tendersku dokumentaciju, koordinira i komunicira sa Komisijom za nabavke i ponuđačima, priprema pojašnjenja tenderske dokumentacije, te surađuje sa Komisijom za javne nabavke vezano za predmet nabavke, postupa po žalbi, koristi sistem “E-nabavke”, kordinira i učestvuje u aktivnostima vezanim za praćenje realizacije ugovora, obavlja i druge poslove u skladu sa Zakonom o javnim nabavama BiH, po nalogu direktora izamjenika ravnatelja.

II

Savjetodavac II u Biro-Ispostavi Bugojno na neodređeno vrijeme, uz ugovoreni probni rad u trajanju do 6 mjeseci, broj izvršitelja 1 (jedan).

Mjesto rada: Biro-Ispostava Službe za zapošljavanje SBK/KSB u Bugojnu.

Uslovi: VŠS-Vl/1 stepen, fakultet društvenog, tehničkog, humanističkog ili prirodno-matematičkog-nastavnog smjera, odnosno visoko obrazovanje najmanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, koji se vrednuje sa najmanje 180 ECTS bodova društvenog, tehničkog, humanističkog ili prirodnomatematičko-nastavnog smjera, najmanje 1 godina radnog iskustva u struci  položen stručni ispit.

Opis poslova: Prijava i odjava nezaposlenih osoba u evidenciji, zaprimanje i kompletiranje zahtjeva za novčanu naknadu i dokup staža, posredovanje u zapošljavanju, informisanje nezaposlenih osoba o njihovim pravima za vrijeme nezaposlenosti i o mogućnostima njihovog zapošljavanja, izdavanje uvjerenja o službenim evidencijama, obavljanje i drugih administrativnih poslova, utvrđene Zakonom, Statutom i drugim općim aktima Službe, kao i poslove koje naloži direktor uz saglasnost zamjenika ravnatelja, odnosno šefa Biroa.

II

Svi kandidati koji budu ispunjavali uslove navedene u konkursu bit će pozvani na pismeno testiranje i intervju.

III

Prednost u zapošljavanju, pod jednakim uslovima, imaju kandidati koji ostvaruju prava u skladu sa posebnim propisima, uz obavezu pozivanja na poseban Zakon koji reguliše navedenu oblast.

Prednost u zapošljavanju kandidati dokazuju odgovarajućom dokumentacijom od zakonom mjerodavne institucije (potvrda, uvjerenje i sl.) koje prilažu prilikom prijave na konkurs, pozivajući se na poseban zakon prema kojem imaju prednost u zapošljavanju.

IV

Potrebna dokumentacija (original ili ovjerene kopije):

  • Prijava koja sadrži sljedeće elemente: ime i prezime, adresa stanovanja, broj telefona, e-mail adresa, naznaku na koje radno mjesto se prijavljuje. Prijava mora biti svojeručno potpisana.
  • Biografija,
  • Dokaz o državljanstvu (ne stariji od šest mjeseci),
  • Dokaz o stepenu školske spreme (nostrificirane diplome, ukoliko fakultet nije završen u BiH ili je diploma stečena u nekoj drugoj od država nastaloj raspadom SFRJ nakon 06.04.1992.godine),
  • Dokaz o radnom iskustvu (pod radnim iskustvom podrazumijeva se rad u struci nakon obrazovanja),
  • Dokaz o poznavanju rada na računaru,
  • Za poziciju pod II dokaz o položenom stručnom ispitu (uslov nije obavezan u trenutku prijave na konkurs, ukoliko odabrani kandidat nema položen stručni ispit, obavezan je do isteka probnog rada dostaviti dokaz o istom),
  • Kandidat koji bude odabran, da bi potpisao Ugovor o radu dužan je na uvid donijeti: Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti i Uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka.

V

Konkurs se objavljuje u Oslobođenju, oglasnoj ploči u Zajedničkoj službi, svim Biro-ispostavama i na web stranici Službe.

Prijave sa potrebnim dokumentima podnose se u roku od 10 (deset) dana od dana posljednje objave Konkursa. Neuredne, nepotpune i neblagovremene prijave kao prijave kandidata koji ne ispunjavaju uslove sadržane u konkursu neće se uzimati u razmatranje.

Prijave se podnose lično ili dostavljaju preporučenom poštom na adresu  Služba za zapošljavanje SBK/KSB, ulica Hadži Ali-bega Hasanpašića bb., 72270 Travnik, sa naznakom „NE OTVARAJ – PRIJAVA NA KONKURS“

Za dodatne informacije pozvati na kontakt broj Službe za zapošljavanje SBK/KSB 030/518-764.

Broj: 01-30-1-1505/24

Datum, 05.07.2024. godine

zamjenik ravnatelja             direktor

Marinko Krajina, dipl.ing.     Željko Lončar dipl. oec.