Osnovna škola „Kaonik“ Busovača

  • Rad na određeno vrijeme
  • Busovača

Broj: 04-457/24

Datum: 8.10.2024.godine

Na temelju članka 57. Zakona o osnovnom školstvu u KSB ( Sl. novine KSB/SBK, 11/01 i 17/04), Pravilnika o postupku prijema u radni odnos u Osnovnoj školi „Kaonik“ ( br: 03-01-228/19

od 24.7.2019.god.) i Pravilnika o izmjenama i dopunama pravilnika o postupku prijema u radni odnos u Osnovnoj školi „Kaonik“ ( 03-04-238/20 od 20.8.2020. ),Pravilnika o kriterijima i proceduri za proglašenje tehnološkog viška i smanjenje nastavne norme u OŠ „Kaonik“

( broj:03-04-239/20 od 20.8.2020. ), Odluke Školskog odbora broj: 01-319/24 od 19.7.2024.godinete Suglasnosti Ministarstva obrazovanja, znanosti, mladih, kulture i športa KSB/SBK broj: 03-30-1/2024-219 od 23.9.2024.godine, Osnovna škola„Kaonik“ objavljuje:

NATJEČAJ

za popunu upražnjenih radnih mjesta

  1. Učitelj razredne nastave – 2 izvršitelja – na određeno vrijeme – do 30.6.2025.godine – potreba škole za 2024./25.godinu
  2. Pedagog škole – 1 izvršitelj – na određeno vrijeme – do povratka djelatnice sa porodiljnog odsustva – potreba škole za 2024./25.godinu

Opis poslova i radnih zadataka

  1. Za radno mjesto broj 1:
    • planiranje gradiva za izvođenje nastave i drugih odgojno-obrazovnih djelatnosti u školi,
    • sastavljanje pismenih priprava,
    • izvođenje nastave u okviru svoje struke na osnovu Nastavnog plana i programa i obavljanje ostalih stručnih poslova u svezi s ovim radom,
    • rad na ostvarivanju cjelokupne odgojno-obrazovne strukture škole,
    • praćenje učenja i vladanja učenika, pružanje pomoći u stjecanju dobrih i uklanjanju loših navika, ispitivanjei ocjenjivanje uspjeha učenika u znanjima, kulturama, navikama i vladanju,
    • suradnja s roditeljima učenika, pedagogom i knjižničarom,
    • briga za nastavna sredstva koja su im povjerena na korištenje i čuvanje,
    • vršenje dežurstva prema utvrđenom rasporedu,
    • rad u stručnim tijelima škole, tijelima upravljanja i drugim tijelima škole,
    • organiziranje i sudjelovanje u izvođenju školskih priredbi,
    • rad na svom stručnom i pedagoškom usavršavanju,
    • praćenje stručnei pedagoške literature,
    • obvezno vođenje sve potrebitepedagoške dokumentacije,
    • rad i na drugim poslovima utvrđenim programom rada škole i po nalogu ravnatelja.
    • Učitelj – voditelj razrednog odjela ( razrednik ), u okviru obveza razrednika, obavlja poslove utvrđene Statutom škole.

  1. Za radno mjesto broj 2:
    • sudjelovanje u izradi Godišnjeg programa rada škole,
    • praćenje i analiziranje rezultata odgojno-obrazovnog rada,
    • rad na uvođenju suvremenih oblika i metoda rada,
    • suradnja s učenicima i njihovim roditeljima,
    • suradnja s učiteljima u planiranju i izvođenju odgojno-obrazovnog rada,
    • sudjelovanje u povjerenstvu za upis djece u I. razred,
    • rad na profesionalnoj orijentaciji učenika,
    • vođenje pedagoške dokumentacije i evidencije,
    • drugi poslovi sukladni sa Zakonom, Nastavnim planom i programom i Statutom škole.

Mjesto obavljanja rada i radno vrijeme

  • Osnovna škola „Kaonik“ ( 1 izvršitelj – učitelj razredne nastave)
  • Područna škola Bare ( 1 izvršitelj – učitelj razredne nastave )
  • Osnovna škola „Kaonik“ i Područna škola Bare ( pedagog škole )

Radno vrijeme:

Učitelj razredne nastave – Nastava se odvija u prvoj smjeni s početkom u 8.00 sati. Radno vrijeme utvrđuje se rasporedom sati.

Pedagog škole – Radno vrijeme pedagoga – 7.30 – 15.30

Opći i posebni uvjeti za zasnivanje radnog odnosa

Pored općih uvjeta za zasnivanje radnog odnosa propisanih Zakonom o radu FBiH ( Sl. novine FBiH, 26/16 ), kandidati trebaju ispunjavati i posebne uvjete u pogledu stručne spreme propisane Zakonom o osnovnom školstvu KSB ( Sl. novine KSB, 11/01 i 17/04 ), Nastavnim planom i programom, Dopunama nastavnih planova i programa na hrvatskom jeziku za osnovne škole, Pedagoškim mjerilima za osnovne škole, te Pravilnikom o unutarnjoj organizaciji i radnih mjesta.

Zapreke za zasnivanje radnog odnosa

Radni odnos u školi ne može zasnovati osoba koja je pravomoćno osuđena za neko od kaznenih djela protiv života i tijela, protiv slobode i prava čovjeka i građanina, protiv vrijednosti zaštičenih međunarodnim pravom, protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa, protiv braka, obitelji i mladeži, protiv imovine, protiv sigurnosti pravnoga prometa i poslovanja, protiv pravosuđa, protiv vjerodostojnosti isprava, protiv javnoga reda te protiv službene dužnosti, osim ako je nastupila rehabilitacija prema posebnom zakonu.
Radni odnos u školi ne može zasnovati ni osoba protiv koje se vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz prethodnog stavka.

Prednost pri zapošljavanju

  1. Prednost pri zapošljavanju u školi imaju kandidati koji se na natječaj jave s pravom prioriteta

( tehnološki višak ) ostvaren u školama u KSB u okviru NPP-a u kojem je ugovor sklopljen.Ako se na natječaj prijavi više kandidata koji imaju pravo prioriteta, pravo prednosti će se utvrditi na temelju Kriterija i procedure za zbrinjavanje nastavnika koji ostaju bez dijela nastavne norme, proglašenje tehnološkog viška u osnovnim i srednjim školama u KSB –  https://mozks-ksb.ba/wp-content/uploads/2021/09/Kriteriji-i-procedure-za-zbrinjavanje-nastavnika-koji-ostaju-bez-dijela-nastavne-norme-proglasenje-tehnoloskog-viska-u-osnovnim-i-srednjim-skolama-u-Kantonu-Sredisnja-Bosna.pdf

Prednost pri zapošljavanju pod jednakim uvjetima imaju kandidati koji dostave dokaze da imaju prednost na temelju  Zakona o pravima branitelja i članova njihovih obitelji, Zakona o posebnim pravima dobitnika ratnih priznanja i odličja i članova njihovih obitelji i Zakona o pravima razvojačenih branitelja i članova njihovih obitelji, uz obvezno dostavljanje dokaza od zakonom mjerodavne institucije.

Obvezna dokumentacija

  • Vlastoručno potpisana prijava koja sadrži : ime i prezime, adresu stanovanja, broj telefona, odnosno mobitela te e-mail adresu, naziv radnog mjesta na koje se kandidat prijavljuje, naziv dnevnih novina ili web stranice škole u kojima je oglas objavljen s datumom objave i popis priložene dokumentacije

( obrazac prijave možete preuzeti ovdje )

  • Životopis
  • Izvadak iz matične knjige rođenih
  • Uvjerenje o državljanstvu
  • Diploma o završenom fakultetu:
  • VSS ili VŠS odgovarajućeg smjera ( prema ranijim propisima ) ili 300 ECTS bodova po bolonjskom procesu.
  • Dodatak diplomi ( za kandidate koji su studij završili po bolonjskom sustavu studiranja )

Kandidat koji se u prijavi na javni natječaj poziva na pravo prioriteta na temelju članka 7. Kolektivnog ugovora za djelatnost osnovnog školstva u KSB/SBK prilaže još:

  • Rješenje o proglašenju tehnološkog viška
  • Ovjerenu bodovnu lista iz škole u kojoj je radnik proglašen tehnološkim viškom
  • Dokaz o duljini radnog staža u obrazovanju nakon stjecanja stručne spreme ( dokaz iz PIO/MIO ).

Svi dokumenti predaju se kao izvornici ili ovjerene preslike ne starije od šest mjeseci.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće biti razmatrane.

Potpunom i blagovremenom prijavom smatra se prijava koja je podnesena u propisanom roku i sadrži urednu obveznu dokumentaciju.

Obveza testiranja

Kandidati koji su prijavljeni na ovaj natječaj obavezni su pristupiti testiranju koje se sastoji od pismenog ispita i intervjua.

Izuzetak su kandidati koji se pozivaju na pravo prioriteta na temelju članka 7. Kolektivnog ugovora. Kandidati iz prethodnog stavka trebaju pristupiti samo intervjuu na kojem će s njima biti obavljen razgovor s ciljem upoznavanja i utvrđivanja općih osobina i motiviranosti za rad u ovoj školi. Navedeni kandidati se ne ocjenjuju na intervjuui automatski se uvrštavaju na listu uspješnih kandidata s naznakom o pravu prioriteta.

Za kandidate koji ne pristupe testiranju smatrat će se da su odustali od prijave na natječaj.

Način obavještavanja kandidata

Obavijesti  koje će biti objavljene na www.oskaonik.ba

– Obavijest kandidatima čija dokumentacija nije potpuna sa obrazloženjem,

– Obavijest o vremenu i mjestu održavanja pismenog ispita i intervjua – najmanje tri dana prije održavanja,

– Obavijest o rezultatima pismenog ispita – najkasnije 4 sata nakon završetka ispita.

Obavijest o prijemu u radni odnos izabranog kandidata zajedno sa Odlukom o prijemu i Listom uspješnih kandidata sa bodovima svim kandidatima dostavlja ravnatelj škole, isključivo poštom, u roku od osam dana od dana donošenja Odluke.

Obveze primljenih kandidata

Po pravomoćnosti odluke o izboru zaposlenika, a prije potpisivanja ugovora o radu, izabrani kandidati dužni su dostaviti liječničku potvrdu mjerodavne javne zdravstvene ustanove o psihofizičkoj radnoj sposobnosti te nalaz na zarazne bolesti i ovisnosti, kao i uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak i uvjerenje o nekažnjavanju.

Način i rok prijave na natječaj

Prijava na natječaj podnosi se Povjerenstvu za provedbu natječaja putem pošte na adresu škole u zatvorenoj koverti sa naznakom “NE OTVARAJ — PRIJAVA NA NATJEČAJ”.

Natječaj ostaje otvoren osam dana od dana objave.

Kontakt osoba za davanje dodatnih obavještenja – Marko Grubešić, tajnik Povjerenstva za provedbu natječaja (markogrubesic621@gmail.com ili tel: 030/736-055 ).

Dostaviti:

– Služba za zapošljavanje KSB/SBK

www.oskaonik.ba

– Oglasna ploča škole

– a/a

Ravnateljica škole

Silvana Relota