JKP “ČISTOĆA I ZELENILO” JAJCE d.o.o.

  • Rad na određeno vrijeme
  • Jajce

Na osnovu člana 20a. stav 2. Zakona o radu („Sl. novine FBiH“ broj: 26/16 i 89/18), člana 3. Uredbe o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u SBK („Sl novine SBK“ broj: 7/19), člana 6. Pravilnika o  o radu JKP “Čistoća i zelenilo” Jajce d.o.o. broj: 01-902/21 od 19.03.2021. godine i Odluke o raspisivanju javnog oglasa broj: 01-2015/24 od 27.08.2024. godine, direktor preduzeća raspisuje

J A V N I   O G L A S

I Objavljuje se Javni oglas za prijem u radni odnos na neodređeno radno vrijeme na radno mjesto:

  1. Voditelj službe prikupljanja i odvoza komunalnog otpada – 1 (jedan) izvršilac

Kratak opis poslova:

Vrši kontrolu rada radnika na terenu unutar službe prikupljanja, odvoza i odlaganja komunalnog otpada; priprema i izdaje dnevne, radne i putne naloge vozačima motornih vozila; vodi evidenciju izdatih putnih naloga; vodi potrebnu evidenciju za svako motorno vozilo o registraciji, popravkama, ugrađenim rezervnim i potrošnim dijelovima, dnevnoj i mjesečnoj potrošnji goriva, maziva i sl.; kada se pojavi potreba obavlja poslove voditelja sortirnice komunalnog otpada; obavlja sve poslove i aktivnosti oko zimskog održavanja cesta; vrši kontrolu rada radnika na terenu s ciljem što kvalitetnijeg održavanja zajedničkih dijelova i uređaja zgrada; vodi evidenciju radnih naloga koji se odnose na održavanje zajedničkih dijelova i uređaja zgrada i odgovoran je za njihovo pravovremeno izvršenje; obavlja poslove radnika za zaštitu na radu odnosno sve poslove vezane za sprječavanje rizika na radu i zaštitu zdravlja radnika (izrada programa mjera zaštite na radu, unutrašnji nadzor nad primjenom mjera zaštite na radu, izrada upustava za siguran rad, praćenje i organizovanje periodičnih pregleda sredstava za rad te sredstava i opreme lične zaštite, praćenje i organizovanje periodičnih pregleda hemijskih, fizičkih i bioloških štetnosti i mikroklime u radnoj okolini, praćenje i organizovanje periodičnih ljekarskih pregleda radnika, praćenje stanja o povredama na radu i bolestima u vezi sa radom i analiziranje uzroka povreda na radu, vođenje evidencija o ličnim zaduženjima radnika sa MT sredstvima i HTZ opremom i sl.) po potrebi vrši kontrolu kontrolora naplate parkiranja koji kontroliraju naplatu putem parking automata na način da su isti obavezni u toku radnog vremena parkirališta kontrolirati naplatu parkiranja prema dinamici koja im je određena Odlukom o javnim parkiralištima; postupa u skladu sa Etičkim kodeksom, Pravilnikom o radu, Pravilnikom o zaštiti na radu, te drugim općim aktima poslodavca; obavlja i druge poslove po nalogu neposrednog rukovodioca i direktora preduzeća.

Za svoj rad odgovara neposrednom rukovodiocu i direktoru preduzeća.

II OPĆI I POSEBNI UVJETI
Za prijem u radni odnos kandidati moraju ispunjavati slijedeće opće uslove:
–  da je državljanin BiH,
–  da ima navršenih 18 godina,
– da je fizički i psihički sposoban za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se prijavio kod poslodavca.
Pored općih uslova propisanih zakonom kandidati trebaju ispunjavati i posebne uslove, i to:

VSS, smjer: ekonomski, tehnički ili duštveni, radno iskustvo: 1 godina.

Radnik će obavljati poslove radnog mjesta u Jajcu i ostalim mjestima po nalogu direktora.
Radno vrijeme je od ponedjeljka do petka, od 7:00 sati do 15:30 sati.

Prednost u zapošljavanju, pod jednakim uvjetima, imaju kandidati koji ostvaruju prava shodno Zakonu o pravima branilaca i članova njihovih porodica FBiH i Zakonu o dopunskim pravima branilaca KSB/SBK. Prednost pri zapošljavanju kandidati dokazuju uvjerenjem od nadležnog organa kojim se utvrđuje prednost pri zapošljavanju u skladu sa posebnim propisima.

III POTREBNA DOKUMENTACIJA

Kandidati su obavezni dostaviti slijedeću dokumentaciju:

  1. 1. Prijavu na oglas sa kratkom biografijom i kontakt podacima (adresa, telefon i e-mail),
  2. Uvjerenje o državljanstvu (datum izdavanja ne stariji od 6 mjeseci od dana objave Javnog oglasa),
    3. Izvod iz matične knjige rođenih,
    4.Uvjerenje o mjestu prebivališta – CIPS (ne starije od 6 mjeseci),
    5. Diplomu o završenom obrazovanju,
  3. 6. Potvrdu / Uvjerenje kojom kandidat dokazuje da ima prioritet pri zapošljavanju,
    Dokaz o radnom iskustvu.

Kandidati su dužni uz potpisanu prijavu priložiti naprijed potrebnu dokumentaciju u originalu ili ovjerenoj fotokopiji.

Napomena: Izabrani kandidat je dužan prije potpisivanja Ugovora o radu dostaviti ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se prijavio. Direktor će imenovati komisiju za izbor kandidata za prijem u radni odnos. Proces izbora kandidata za radno mjesto zasniva se na razmatranju dostavljene dokumentacije, te održanog pismenog ispita  i usmenog intervjua sa svakim kandidatom.

Javni oglas ostaje otvoren 8 dana od dana objave obavijesti o raspisanom oglasu u Dnevnim nezavisnim novinama. Obavijest je objavljena dana 28.08.2024. godine. Tekst javnog oglasa je objavljen na oglasnoj tabli preduzeća, na web stranici Službe za zapošljavanje Srednjobosanskog kantona i facebook stranici JKP „Čistoća i zelenilo“ Jajce.

Kontakt telefon za davanje dodatnih obavještenja je: 030/656-149.

Prijava sa potrebnom dokumentacijom u zatvorenoj koverti dostavlja se lično na protokol preduzeća ili putem pošte preporučeno na adresu:

JKP  “Čistoća i zelenilo” Jajce d.o.o., H. V. Hrvatinića 1, 70 1010 Jajce
sa naznakom: „NE OTVARATI – PRIJAVA NA JAVNI OGLAS“.

Neuredne, neblagovremene i nepotpune prijave neće se  uzmati u razmatranje, o čemu će Komisija pismeno obavijestiti kandidate.

direktor:

mr.sc. Adis Osmić