Njegovatelj

Web stranica Ustanova Familia

Ko smo mi?

“Familia” je medicinska ustanova koja pruža dugotrajni smještaj njegu i rehabilitaciju pacijentima nakon moždanog udara, loma kuka, pacijentima sa neuro-kognitivnim poremećajima te pacijentima kojima je potrebna palijativna skrb.

Koja je naša kultura?

Ustanovu “Familia” karakteriše kultura “naš pacijent je navažniji” te, da bismo ostvarili ovaj cilj, pružamo vrhunski smještaj, opštu i medicinsku njegu i rehabilitaciju, a porodicama  sigurnost da su im najmiliji u najboljim rukama, kao  i saznanje  da su za svoje najbliže učinili najbolje kada  im je to najpotrebnije.

Koji su naši rezultati?

Vrhunske rezultate u njezi i rehabilitaciji omogućuje posvećen tim od oko 50 uposlenih. Pored motivirajućeg okruženja, najveće nam je zadovoljstvo da ostvarenjem ciljeva njege i rehabilitacije unaprijeđujemo kvalitet života pacijentima i njihovim porodicama. Naš najvažniji rezultat je zadovoljstvo naših korisnika.

Ko su naši uposlenici?

Iako su naši korisnici najčešće treće životne dobi, tim koji se brine o njima je mlad i visoko obrazovan, prosjek godina uposlenih je 26; 35% uposlenih je sa visokom stručnom spremom, 55% sa srednjom stručnom spremom, visoko motivirani jer rade i doprinose svojim radom i rezultatima Ustanove koja prakticira svjetske standarde.

Kako dostižemo visoke standarde i rezultate?

Da bi smo ostvarili rezultate mjerljive sa svjetskim standardima, svi uposleni su u kontinuiranom procesu edukacije, za šta koristimo usluge najboljih naših i internacionalnih edukatora. Raditi u Ustanovi Familia je najbolji put da se educirate za budućnost.

Zbog proširenja obima aktivnosti, Ustanova za smještaj, njegu i rehabilitaciju “Familia” oglašava više slobodnih radnih mjesta za :

NJEGOVATELJ

Zaduženja i odgovornosti:

  • budjenje korisnika, podizanje iz kreveta na kolica ili toaletnu stolicu i pomoć pri odlasku u toalet;
  •    provodjenje procedura u procesu obavljanja jutarnje toalete sa odredjenim grupama korisnika koje odredi glavna sestra ili odgovorni tehnicar smjene, a koja se zasniva na sljedecim zaduženjima:

– umivanje i mazanje lica, pranje usne šupljine;

– pranje i stavljanje zubne proteze i odrzavanje iste nakon svakog jela;

–  češljanje, suho ili mokro pranje pranje pazušnih jama, miejnjanje pelena i čišćenje  genitalnog područja;

– oblačenje čiste dnevne odjeće;

– transport korisnika i pomoć pri kretanju prema dnevnim aktivnostima;

– pomoć pri hranjenju korisnika bez poremećaja gutanja;

– asistencija pri pripremi hrane neposredno prije jela i pića;

– vodjenje evidencije o dnevnom unosu hrane i tečnosti korisnika;

– rasporedjivanje korisnika prema prethodno utvrdjenom planu  za taj dan uz asistenciju medicinskog tehničara.

Higijena prostorija:

pospremanje soba,slaganje i evidencija garderobe, spremanje kreveta i mijenjanje posteljine, odlaganje smeća iz prostorija kao i vodjenje računa o higijeni zajedničkih prostora;
vodjenje evidencije o broju čistih posteljina, pribora za higijenu i broju pelena;
obavljanje ostalih dužnosti po potrebi.

Obavezni uslovi:

Uslovi koje kandidat treba ispunjavati su :

– srednja medicinska škola ( SSS-medicinski tehničar)
– licenca za samostalan rad
– poželjno radno iskustvo na istima ili sličnim poslovima
u radu sa pacijentima brižna, odgovorna, samostalna i spremna za radu timu, savjesna i kolegijalna
– poznavanje rada na računaru
– vozačka dozvola B kategorije

Ukoliko smatrate da ste idealan kandidat za naše radno mjesto, prijavite se na oglas putem maila ili broja telefona.

Da li je radno iskustvo uslov?: radno iskustvo poželjno

Način prijave na oglas:

·  Na kontakt email za prijave

·  Na kontakt telefon

Razgovor sa kandidatima: DA sa svim kandidatima

Kontakt osoba: Selma Čoko

Kontakt telefon: 033956480

Kontakt email: info@familia.ba

Da biste se prijavili za ovaj posao, pošaljite svoje podatke na info@familia.ba